28 січня 2010 р.

ЗНО: РЕЄСТРАЦІЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Людмила Абрамова, координатор ЗНО у Чернігівському районі

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України “Про зміни в термінах проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2010 році” від 01.12.2009 р. № 1081 у червні 2010 року зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України буде проводитися: з української мови і літератури (2,3,4 червня 2010 р., 3 сесії), іноземної (7 червня 2010 р.); біології (9 червня 2010 р.); географії (11 червня 2010 р); математики (14, 15 червня 2010 р, 2 сесії); історії України (17, 18 червня, 2 сесії); хімії (21 червня 2010 р); фізики (23 червня 2010 р).

Ви маєте право на складання тестів не більше як із п’яти предметів. Тестування з української мови та літератури, а також за вибором учасника – з математики або історії України – обов‘язкове! Також можете переобрати предмети тестування шляхом повторної реєстрації.

Хотілося б акцентувати увагу на низці важливих кроків для отримання бажаної освіти.

Перш за все Вам потрібно обрати спеціальність та визначитися з ВНЗ. У приймальній комісії обраного вузу дізнатися про умови вступу. Зареєструватися та отримати сертифікат. У призначений день узяти участь у тестуванні. Обов’язково перевіряти особисті результати тестування на персональній сторінці, яку буде створено на сайті УЦОЯО та роздрукувати інформаційну картку (додаток до сертифіката).

Реєстрація уже розпочалася і здійснюється на пункті реєстрації, що знаходиться у відділі освіти Чернігівської районної державної адміністрації, вул. Леніна, 410, І поверх. Нагадуємо, що закінчується реєстрація о 18.00 31 березня 2010 р.

Для кожної зареєстрованої особи на веб-сайті УЦОЯО створюється персональна інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером сертифіката та пін-кодом, указаним у ньому. На цій сторінці Ви зможете дізнатися свої результати тестування. І в подальшому, як зазначалося, роздрукувати інформаційну картку (додаток до сертифіката).Реєстрація вважається завершеною, якщо Ви отримали в пункті реєстрації бланк сертифіката ЗНО. У разі відмови від проходження зовнішнього незалежного оцінювання потрібно обов’язково повернути сертифікат з відповідною заявою до пункту реєстрації протягом часу, відведеного на реєстрацію. Якщо з якоїсь поважної причини у Вас немає можливості зареєструватися особисто, право на реєстрацію можете доручити довіреній особі. Для цього довірена особа повинна надати зазначені документи для реєстрації або їх нотаріально завірені копії, пред'явити відповідальному за ПР власний паспорт, документ, що засвідчує її повноваження та рукописну заяву особи, яка реєструється, на ім'я директора УЦОЯО. У заяві потрібно зазначити перелік навчальних предметів, мову, для отримання лінгвістичної підтримки та підтвердити факт ознайомлення з правами, обов’язками особи, яка виявила бажання пройти ЗНО, та умови його проходження. За три тижні до початку тестування на адресу зазначену при реєстрації ви отримаєте запрошення-перепустку, де буде зазначено місце розташування пункту тестування та час початку ЗНО. Якщо ж у зазначений час ви не отримаєте запрошення перепустку поштою, роздрукуйте цей документ з персональної сторінки. Якщо ж з якоїсь поважної причини Ви не змогли пройти ЗНО в установлений час, протягом п'яти робочих днів (уключаючи день складання тесту з певного предмета) подайте заяву до регламентної комісії СРЦОЯО. Та додайте до заяви документи, що підтверджують причини, які унеможливили проходження ЗНО у визначені терміни.

Повідомляємо про об'єктивні причини, що дають право на участь у спеціально організованому тестуванні. Це участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, порушення процедури проведення ЗНО, підтверджені рішенням регламентної комісії СРЦОЯО, смерть рідних по крові або по шлюбу та стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування.

Якщо Ваш результат тестування більше 124 балів у вас є можливість взяти участь у конкурсі на зарахування до вищих навчальних закладів. Для участі у відборі для вступу до ВНЗ допускаються сертифікати у яких не нижче 124 балів непрофільних та профільних предметів.

Результати тестування визначаються за виконання всього тесту за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів.

На офіційному сайті Сімферопольського РЦОЯО www.crimeatest.org.ua у розділі «Готуємось до ЗНО» можна ознайомитись з програмою ЗНО з кожного предмета, специфікацією тестів, демонстраційним варіантом тестів, системою оцінювання та зразками завдань на 2010 рік у підрозділі «Підготовка до ЗНО – 2010». Також переглянути: тести з 2006 року по 2009 рік, навчальні посібники із підготовки до ЗНО 2007 року учнів ЗНЗ, літературу для самопідготовки.

1 коментар: